Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodní želvy:

Želvy jsou vydatní plavci a většinu života tráví ve vodě, proto by jste měli želvárium přizpůsobyt tak aby většina plochy byla voda. Hloubka vody by měla být 2x velikost krunýře(nejmenší želvy), delká akvária 7x délká krunýře(největší želvy)-to je pro dvě želvy s každou želvou se přidá 1/10 stávajcího akvária(např. nejmenší želva má 8cm, hloubka vody bude 16 cm., největší želva má 10 cm, délka akvária pro dvě želvy bude 70 cm, pro třetí 80cm).

Želvárium podle mě není úplně potřeba, stačí pouze akvárium a  plastový ostrůvek, má to několik výhod.

1.samy si můžete měnit hloubku vody.

2. samy si můžete nastavit do jakého místa si chcete ostrůvek umístit.

3.Akvárium s ostrůvkem jsou levnější

 

Umístění:

Akvárium(želvárium) by mělo být na klidném, bez průvanovém místě a také aby se jim dostávalo sluneční záření(né po celou dobu, jistě přivítájí také stín).Klid želvy vyloženě potřebují, třeba když se sluní stači kolem nich projít a hnedka padají do vody, ticho je to samé žedná TV (apod.) by nemělo být v blízkosti zvířete.Bez průvanové místo je důležité pro zdravý želvičky, aby se nenachladla a měla spokojeny domov.

Osvětlení:

Osvětlení by mělo být bodové na souši a zářivku nad vodou.Velice dobrá věč, jsou časové hodiny(želvy by měli mít 10 hod. světlo)kde si můžete nastavit jakou dobu chcete aby bylo světlo zaplé.Pokuď želvám nemůžete poskytnout dostatek slunečních paprsku, je nezbytné koupit Uv-lapmu(uv-ultrafialové).

Podestýlka:Obrazek

By měla být:

1.praný písek (nedoporučuji, špatné pro filtr)

2.prané kameny

Pro dospělé želvy je nejlepší štěrk, aby nerušili posouváním kamenů po skle.

Rostliny:

Není až tak potřeba.

Většina želv, nemá potřebu žrát zelenou stravu.

Rostliny v blízkosti želv moc dlouho nevydrží, želvy je poničí rozkoušou no..prostě zničí.

Souš:

Souš je velice dobrá pro želvy, na slunění.

Hlavni co souš musí splňovat je, že musí být přístupná a hlavně bezpečná.

Souš je nejlepší udělat, když znáte přírodní podmínky svojí želvy.

Je plno druhů:

-pomocí různé nádoby(květináč vypníme vhodným substrátem)

-pomocí klacků(vezme si z lesa popřípadě koupíme klacky a za příčíme v akvárku, tak aby byla souš bezpečná).

-pomocí kamenů(vyzkládáme kameny nad výšku hladiny, ale pozoz, bezpečně!)

Příklad:

Obrazek


Suchomzeské želvy:Obrazek

Je důležité zdůraznit že želvy potřebují dostatek prostoru to znamená že terárium by mělo mít rozměry délka krunýře x 5.

 


Umístění

Terárium by mělo být na bez průvanovém místě.Želvy také potřebují klid to znamená žádná nahlas puštěná televize či rádio nebo nějaké hlučné hry např.boucháním míčem o zed.Bez průvanové místo je velmi důležité,aby želva nenachladla.Želvy také potřebují stín.V teráriu musí být miska s vodou a jídlem.

Osvětlení

Velmi důležitá je UV zářivka zníž želvy dostávají důležité vitaminy a vápník.Zářivka musí být umístěna nad plochými kameny kde se želva bude vyhřívat.Je dobré si pořídit časovač(želvy musí mít světlo přes 10 hodin)já ho mám nastavený na 7:30-20:30.Želva musí mít teplotu 26-30°C.

Podestýlka

By měla být:

-lignocel s pískem

-lignocel s kameny

-lignocel s kameny a pískem(doporučuji)

Úkryty

Aby se měla želvička dobře je potřeba dostatek úkrytů.Doporučuji 2-3 úkryty.Jestli má želvička dostatek úkrytů poznáte to tak že neškrábe na sklo.